Renoveerimine
Eesti kasutab tüüpmajade renoveerimisel tehases toodetud fassaadielemente
Eesti kasutab tüüpmajade renoveerimisel tehases toodetud fassaadielemente
Fassaadielemente kasutatakse üha enam korterelamute renoveerimisel, et saavutada kortermajade energiatõhusus ja parem sisekliima. See võimaldab renoveerida välisfassaadi vaid nädalatega ja korteriomanikud saavad renoveerimise ajal oma korteris sees elada.
Kortermajade efektiivseks tehaselise elemendiga rekonstrueerimiseks on vajalik leida erinevatele majatüüpidele toimivad lahendused. Eesti riik koos Kredexi ja Eesti majatootjatega on pilootprojekti raames läbi töötanud enamlevinud majatüübid, mille tulemusel on nende projektide välisseinte soojustamine seinaelementide abil võimalikult optimeeritud ning kogu renoveerimise protsess seeläbi kiirem ja soodsam.
KMT Prefab on läbi lahendanud tüüpprojektid 111-133 ja 111-121 kuni 5 korruse kõrguseni. See tähendab, et selliseid maju suudame täna renoveerida kõige kiiremini. Teiste tüüpide (1-317 nn „hruštšovka“ ja 1-464 nn „Mustamäe paneelelamu“) puhul tuleb arvestada veidi pikema ettevalmistusajaga.
Kõrgemaid kui 5-kordseid me täna elemendiga rekonstrueerida ei saa, töö nendele majadele toimiva lahenduse leidmiseks käib.
Tüüpprojektid: 111-133
Siia alla kuuluvad 2 erinevat tüüpi maja:
Tüüpprojektid: 111-121
KMT Prefab pakub seinaelementidega renoveerimist koostöös peatöövõtja Balti Vara Ehitus OÜ-ga.
Kui kaalute oma kortermaja renoveerida tehaseliste elementidega, siis võtke meiega ühendust ning tutvustame teile antud lahendust lähemalt, samuti on teil võimalik külastada meie tehast.
Lisainformatsiooni saamiseks või kohtumise kokku leppimiseks võtke meiega ühendust:
Tambet Türk, Balti Vara turundus- ja müügijuht
tambet.tyrk@baltivara.ee
tel 5556 3689
TAUST: Euroopa plaanib aastaks 2050 olla kliimaneutraalne ja selle saavutamiseks lepiti kokku Euroopa Liidu (EL) roheleppes, mis annab suuna ka EL-i investeeringutele. Eesti valitsus kiitis 2020. aastal heaks rekonstrueerimise pikaajaline strateegia, mille peamine eesmärk on hoonefond 2050. aastaks terviklikult rekonstrueerida energiatõhususe klassi C, seega on järgnevatel aastakümnetel vaja rekonstrueerida 100 000 üksikelamut, 14 000 korterelamut ja 27 000 mitteeluhoonet.
REKONSTRUEERIMISTOETUS
Toetatavate tegevuste raames võimaldatakse korterelamu energiatõhustamist ning soodustatakse taastuvenergia kasutuselevõttu.
Taotlusvooru rahaliste vahendite maht on 80 miljonit eurot.
Toetuse määrus jõustus 11.03.2023. Tutvu määrusega siin.
Rekonstrueerimistoetuse tingimuste selgitamisel saad abi küsida ka enda piirkonna maakondlikust arenduskeskusest.
Toetuse määr, kui korterelamu rekonstrueerimisel kasutatakse eeltoodetud elemente on 50%.
Loe lisaks: Rekonstrueerimistoetus 2022-2027 | KredEx